Nahrávám
Veletrh vědy

Čtvrtý ročník se uskuteční v termínu 7.–9. 6. 2018 v PVA EXPO PRAHA.

VIDEA A FOTOGRAFIE Z 3. ROČNÍKU

Veletrhu vědy přilákal v roce 2017 celkem 17 tisíc zájemců o vědu a výzkumPodívejte se na videa a fotografie

Veletrh vědy 2017 den po dni

Třetí den


Druhý den


První den


Příprava před veletrhem


3 dny, 80 vystavovatelů, 8000 m2,

3 dny, 80 vystavovatelů, 8000 m², 17 000 návštěvníku a hlavně nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy – takový byl třetí ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR. Největší populárně naučná akce svého druhu v ČR představila výsledky práce českých vědeckých elit v termínu od 8. do 10. června 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Díky zájmu z předchozích dvou let bylo možné veletrh rozšířit například o zónu pro učitele, kariérní den MayDay Career Days a multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem. Poprvé byly na programu také panelové diskuse s předními odborníky české vědy, jimiž prováděl Václav Moravec. Novinkou v rámci komunikace veletrhu byla spolupráce s youtubery Martinem Rotou a Tomášem Touhou.

Tuto největší populárně naučnou událost hostilo výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech v termínu od 8. do 10. června 2017. Ve čtvrtek a v pátek dorazili převážně studenti ze základních, středních a vysokých škol ze všech koutů naší republiky. Sobota pak patřila zejména rodinám s dětmi a dalším zájemcům, kteří využili volného víkendového času. Za tři dny veletrh navštívilo celkem 17 000 fanoušků vědy.

Více než 80 expozicUmělá inteligence, robotika, virtuální realita, největší dron ve střední Evropě a nejnovější výzkumy

Výsledky práce českých vědců a odborníků, novinky ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů prezentovalo 80 vystavovatelů. Mimo akademických pracovišť AV ČR se zapojily také univerzity, firmy a science centra. Doprovodný program letos poprvé nabídl panelové diskuse s předními odborníky české vědy, zónu pro pedagogy či promítání filmů v Keplerově sále. Mezi další novinky patřily kariérní den MayDay Career Days s cílem seznámit zájemce s pracovním uplatněním ve vědecko-výzkumné sféře v ČR i zahraničí, multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem, koutek veselé vědy pro děti a virtuální realita AV ČR.

Na Veletrhu vědy jste mohli vidět:

Vědecká pracoviště Akademie věd ČR

Špičková pracoviště Akademie věd ČR představila současnou vědu a výzkum. Návštěvníky zaujala například procházka zmizelou středověkou Prahou v podání Archeologického ústavu AV ČR, exkurze do jaderného reaktoru a to díky unikátní expozici virtuální reality Akademie věd ČR, která měla na Veletrhu vědy svou premiéru.

Univerzity

Nejen pro středoškoláky čekal zajímavý program na stáncích univerzit, kde se mohli návštěvníci dozvědět, jak by mohla vypadat jejich budoucnost ve vědě. Technická univerzita Liberec představila současné úspěchy v přípravě nanovláken a jejich použití, na místě si návštěvníci vyzkoušeli i samotnou výrobu nanovláken.

Science centra

Science centra se představila mnoha vědeckými „vychytávkami“. Návštěvník si mohl vybrat z bohatého programu předních science center a vyzkoušet si mnoho vědeckých exponátů.

A mnoho dalších novinek

Nově byla otevřeně zóna pro učitele, kariérní den MayDay Career Days a do progrmau přednášek byla zařazena multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem. Poprvé byly na programu také panelové diskuse s předními odborníky české vědy, jimiž prováděl Václav Moravec.

Seznam všech vystavovatelů a plán veletrhu (pdf)

Přes 5 tis. návštěvníků dorazilo na panelové diskuze, přednášky i promítáníEnergie budoucnosti, přírodní hrozby, cesta na Mars to byla aktuální témata na Veletrhu vědy

Jak se létá s dronem do světa

Málo který technický vynález poledních let může sloužit jako symbol pokroku tak, jako drony. Drony jsou dnes všude – již dávno opustily svět obchodů s

Rozhlasová talkshow vědců a herců

Rozhlasová talkshow ČRo Laboratoř v přímém přenosu z Veletrhu vědy. Vědci Jan Pačes, Ivan Hirsch vysvětlují a herci Otakar Brousek a Igor Bareš glosují

Přírodní hrozby

Jak čelit přírodním hrozbám a jak co nejvíce minimalizovat jejich ničivý dopad? Jiří Borovička, Josef Stemberk a Miroslav Tesař. Moderuje Václav Moravec.

Na Mars!

Jak bude vypadat cesta na Mars a jaké jsou evropské vesmírné cíle pro 21 století ? Jiří Grygar, Michal Švanda a Pavel Toufar. Moderuje Václav Moravec.

Energie budoucnosti

Jakému zdroji energie patří budoucnost a kam se energie ubírá? Dana Drábová, Martin Mikeska a Vladimír Wagner. Moderuje Václav Moravec. Jakému zdroji

Strach z islamizace

Migrace do střední a východní Evropy příčiny, hrozby a její možná řešení. Ondřej Beránek, Václav Cílek a Bronislav Ostřanský. Moderuje Václav Moravec.

Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem

Dechberoucí představení plné vizuálních efektů s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu a hercem Pavlem Liškou vás vtáhne do hlubin vesmíru.

Proč se někdy rodí kluci a jindy zase holčičky?

Odpověď na tuto zásadní otázku zná česká bioložka a vítězka jubilejního desátého ročníku projektu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě Martina Johnson Pokorná.

Nejmrazivější vědecká podívaná

Bude vám běhat mráz po zádech! Představení pro malé i velké v podání lektorů z libereckého science centra iQlandia, vás přesvědčí, že věda je krásná.

Zábavná vědecká podívaná

Věda je zábava! V  pozoruhodném představení pro malé i velké diváky v podání lektorů z libereckého science centra iQlandia se o tom může přesvědčit každý. 

Mobilní planetárium I – unikátní promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cestu ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení

Mobilní planetárium II – unikátní promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cestu ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení

Pro školy Panelové diskuze Planetárium Filmy – Keplerovo kino

Kontakt na organizátory

Kontakt pro pracoviště AV ČR
Mgr. Monika Petržílková
petrzilkova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 848
mob.: +420 724 943 813

Kontakt pro návštěvníky, školy a média
Mgr. Andrea Saláková
salakova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 854
mob.: +420 603 500 731

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra
Mgr. Lenka Vinická
vinicka@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 733 690 638

Jak se na veletrh dostanete

Metrem C do stanice Letňany + pěšky 3 min
Linkami autobusu 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295 do stanice Výstaviště Letňany.

Děkujeme za důvěru GENERÁLNÍMU PARTNEROVI Veletrhu vědy


 

Děkujeme za důvěru HLAVNÍMU PARTNEROVI Veletrhu vědy


 

Děkujeme za neutuchající zájem o Veletrh vědy MEDIÁLNÍM PARTNERŮM
 

Děkujeme TECHNICKÝM PARTNERŮM za dodání špičkových technologií


Stáhněte si mobilní aplikaci a mějte dění Veletrhu vědy pod kontrolou.
Mobilní aplikce Veletrh vědy - Google Play

Jen díky naší mobilní aplikaci:

Budete vědět všechny novinky a změny v programu jako první.
Můžete položit otázku všem přednášejícím.
Sestavíte si svůj vlastní program.
Ohodnotíte každou akci i výkony přednášejících.
Budete vědět, kde zdarma zaparkujete své auto.

Top