Nahrávám
Veletrh vědy 8. - 10. 6. 2017

NEJVĚTŠÍ VĚDECKÝ VELETRH - PVA EXPO PRAHA V LETŇANECH

VSTUP ZDARMA

Veletrh vědy přinese mnoho novinek!

Výlet do vesmíru, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, Klamárium plné optických klamů či návštěva středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací – to jsou jen střípky z programu Veletrhu vědy. Veletrh nabídne také kariérní zónu s informacemi o pracovním uplatnění absolventů, zónu pro pedagogy, veselou vědu pro nejmenší, setkání s vědci, workshopy či přednášky. Letošní novinkou budou také panelové diskuse na témata současné společnosti a špičkového výzkumu s moderátorem Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy.

VSTUP NA VELETRH VĚDY JE ZDARMA.

OTEVŘENO OD 10,00 – DO 18,00

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v ČR, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR.

Více než 80 expozicUmělá inteligence, robotika, virtuální realita, největší dron ve střední Evropě a nejnovější výzkumy

Na Veletrhu vědy se představí více než 80 vystavovatelů – prestižní vědecká pracoviště, firmy, univerzity i science centera a odhalí to nejzajímavější, co může česká věda a výzkum v současné době nabídnout!

Vědecká pracoviště Akademie věd ČR

Špičková pracoviště Akademie věd ČR představí současnou vědu a výzkum. Čeká Vás například procházka zmizelou středověkou Prahou v podání Archeologického ústavu AV ČR, podíváte se do jaderného reaktoru a to díky unikátní expozici virtuální reality Akademie věd ČR, která bude mít na Veletrhu vědy svou premiéru.

Univerzity

Univerzity ukáží středoškolákům a dalším zájemcům o studium, jak by mohla vypadat jejich budoucnost ve vědě a představí své nejzajímavější obory. Technická univerzita Liberec uvede současné úspěchy v přípravě nanovláken a jejich použití, na místě bude dokonce probíhat jejich samotná výroba.

Aplikovaný výzkum

Inovační firmy letos poprvé představí využití vědeckých výsledků v praktickém životě. Čekají na Vás roboti nové generace, umělá inteligence a mnoho dalších zajímavých expozic.

Science centra

Science centra pobaví mnoha vědeckými „vychytávkami“. Návštěvník tak nemusí jezdit po celé České republice, na Veletrhu vědy uvidí pestrý výběr z exponátů.

Panelové diskuze, přednášky a promítáníEnergie budoucnosti, přírodní hrozby, cesta na Mars a další aktuální témata

Přírodní hrozby

Jak čelit přírodním hrozbám a jak co nejvíce minimalizovat jejich ničivý dopad? Jiří Borovička, Josef Stemberk a Miroslav Tesař. Moderuje Václav Moravec.

Na Mars!

Jak bude vypadat cesta na Mars a jaké jsou evropské vesmírné cíle pro 21 století ? Jiří Grygar, Michal Švanda a Pavel Toufar. Moderuje Václav Moravec.

Energie budoucnosti

Jakému zdroji energie patří budoucnost a kam se energie ubírá? Dana Drábová, Martin Mikeska a Vladimír Wagner. Moderuje Václav Moravec. Jakému zdroji

Strach z islamizace

Migrace do střední a východní Evropy příčiny, hrozby a její možná řešení. Ondřej Beránek, Václav Cílek a Bronislav Ostřanský. Moderuje Václav Moravec.

Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem

Dechberoucí představení plné vizuálních efektů s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu a hercem Pavlem Liškou vás vtáhne do hlubin vesmíru.

Proč se někdy rodí kluci a jindy zase holčičky?

Odpověď na tuto zásadní otázku zná česká bioložka a vítězka jubilejního desátého ročníku projektu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě Martina Johnson Pokorná.

Nejmrazivější vědecká podívaná

Bude vám běhat mráz po zádech! Představení pro malé i velké v podání lektorů z libereckého science centra iQlandia, vás přesvědčí, že věda je krásná.

Zábavná vědecká podívaná

Věda je zábava! V  pozoruhodném představení pro malé i velké diváky v podání lektorů z libereckého science centra iQlandia se o tom může přesvědčit každý. 

Mobilní planetárium I – unikátí promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cesta ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení

Mobilní planetárium II – unikátí promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cesta ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení

Zemětřesné roje – z dokumentárního cyklu Tiché hrozby

Film nahlíží do tajemství procesů odehrávajících se pod zemí v krajině západních Čech. Co víme o tzv. zemětřesných rojích? Mohou být tyto malé otřesy

Blízký vesmír – z dokumentárního cyklu Tiché hrozby

Uvidíte, co svou silou dokáže Slunce a proč může být tato naše jediná životadárná hvězda pro nás zároveň i hrozbou. S předními českými odborníky na

Rezervujte si místa pro doprovodný program:

Pro školy Panelové diskuze Planetárium Filmy – Keplerovo kino

Kariérní zóna na Veletrhu vědyVáháte kam po studiu? Máte zájem o zaměstnání ve vědě a vývoji?

V této zóně na Vás čeká více než tři desítky vystavovatelů z řad inovačních firem, pracovišť Akademie věd ČR, univerzit a dalších partnerů. Během jednoho dne budete mít možnost mluvit přímo se zaměstnanci vědeckých pracovišť i technologických firem. Dozvíte se i konkrétní informace ohledně financování zahraničního vědeckého pobytu či získáte cenné tipy pro přípravu kvalitní stipendijní žádosti. Součástí kariérní zóny je vlastní doprovodný program – praktické workshopy i přednášky.

Nastartujte svojí kariéru ve vědě a výzkumu!

Přehled přednášek Přehled workshopů

KARIÉRNÍ ZÓNA OTEVŘENA 9. 6. 2017 OD 10,00 – DO 18,00

Kontakt na organizátory

Kontakt pro pracoviště AV ČR
Mgr. Monika Petržílková
petrzilkova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 848
mob.: +420 724 943 813

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra
Mgr. Lenka Vinická
vinicka@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 733 690 638

Kontakt pro návštěvníky, školy a média
Mgr. Anna Ješátková
jesatkova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 854
mob.: +420 730 161 233

Jak se na veletrh dostanete

Metrem C do stanice Letňany + pěšky 3 min
Linkami autobusu 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295 do stanice Výstaviště Letňany.

OTEVŘENO OD 10,00 – DO 18,00

VSTUP A PARKOVÁNÍ V MÍSTĚ ZDARMA

Užijte si veletrh naplno!

Mobilní aplikce Veletrh vědy - Google Play


Jen díky naší mobilní aplikaci:

Budete vědět všechny novinky a změny v programu jako první.
Můžete položit otázku všem přednášejícím.
Sestavíte si svůj vlastní program.
Ohodnotíte každou akci i výkony přednášejících.
Budete vědět, kde zdarma zaparkujete své auto.

Stáhněte si mobilní aplikaci a mějte dění Veletrhu vědy pod kontrolou.

Děkujeme za důvěru Generálnímu partnerovi Veletrhu vědy


 

Děkujeme za neutuchající zájem o Veletrh vědy mediálním partnerům


 

Děkujeme technickým partnerům za dodání špičkových technologií

Top