Nahrávám

Veletrh vědy: / Registrace na doprovodný program jsou spuštěny

Registrace na doprovodný program jsou spuštěny

Na pátém ročníku Veletrhu vědy, který se uskuteční od 6. do 8. června 2019 v PVA EXPO Praha se představí více než 100 vystavovatelů. Akci doplní řada přednášek, panelových diskuzí a science show. Významní čeští odborníci se letos sejdou nad tématy, jako jsou světelné znečištění, nanotechnologie, etické důsledky umělé inteligence nebo jedy v potravinách.

Doprovodný program se v dopoledních hodinách tematicky zaměří zejména na školy a rodiny s dětmi, v odpoledních časech pak na široké i odbornější publikum.

Veletrh vědy láká čím dál tím více návštěvníků. Proto jsme se letos rozhodli rozšířit doprovodný program o celý další sál. Nejmenší návštěvníci zde mohou vidět chemické divadélko neboli chemdidlo Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, které představí dětem pokusy s běžnými potravinami a látkami, se kterými rodina doma v kuchyni pracuje.

Na veletrh dorazí také Úžasné divadlo fyziky (ÚdiF) tentokrát rovnou s několika představeními, mimo jiné i s Příběhem žárovky.

 

Světelné znečištění, Jídlo jako (ne)přítel a etika v robotice

Panelové diskuze s Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy se zaměří na témata současné společnosti a špičkového výzkumu. Pozvánku do čtvrteční diskuze Bojíte se tmy přijali Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR, Lenka Maierová – expertka na kvalitu světelného prostředí v budovách, Hynek Medřický – světelný technik, zabývající se dlouhodobě vlivem světla na lidský organismus a Anna Pasková, ředitelka odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje z Ministerstva životního prostředí.

V pátek čeká návštěvníky panelová diskuze Jídlo jako (ne)přítel zaměřující se mimo jiné na jedy v potravinách a sobotní panel Robot a jeho (s)vědomí se ponoří do problematiky etických a sociálních důsledků umělé inteligence a robotizace.

 

Rychle a zběsile s Martinem Šonkou

Jedinečný zážitek slibuje přednáška Martina Šonky, Mistra světa elitní letecké série Red Bull Air Race, mistra Evropy a vicemistra světa v letecké akrobacii kategorie unlimited – freestyle, člena reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited. Na jeho přednášce se návštěvníci dozvědí, co obnáší práce pilota v extrémních podmínkách.

 Věda v Game of Thrones

S českými vědci se podíváme na zoubek současnému seriálovému fenoménu – Game of Thrones. Kde se potkávají věda a unikátní fantasy série? Dopustili se tvůrci „vědeckých přešlapů“? A najdeme v našem světě paralely? Mluvit se bude o jedech, středověku, dracích, chybět nebudou ani výbuchy.

Vstup na veškerý program je zdarma. Stejně jako parkování před veletrhem a to jak pro osobní auta tak autobusy. Veletrh vědy lze navštívit vždy od 10:00 do 18:00 hod. Na přednášky, vědecká představení a panelové diskuze je třeba z kapacitních důvodů provést rezervace.

Další aktuality

Top