Nahrávám

Veletrh vědy: / Nestihli jste rezervaci na doprovodný program? Nevadí! Máme pro vás další program.

Nestihli jste rezervaci na doprovodný program? Nevadí! Máme pro vás další program.

Sešlo se nám mnoho dotazů od návštěvníků, učitelů, zda má veletrh význam, pokud jste nestihli rezervaci na science show, přednášku nebo panelovou diskuzi (tedy doprovodný program). ROZHODNĚ MÁ! Hlavním obsahem veletrhu je totiž to, co se odehrává na ploše 8000 m² – tedy přímo na stáncích vystavovatelů! Těch bude v letošním roce více než 100 a představí se vám zde více než 40 pracovišť Akademie věd ČR, další vědecké instituce jako je Kriminalistický ústav Policie ČR, Úřad průmyslového vlastnictví, univerzity, vzdělávací centra, science centra atd. K návštěvě stánků není potřeba žádné rezervace. 

Chemie, biologie, historie, český jazyk, filosofie…

Vystavovatelé na veletrhu prezentují snad všechny možné vědní oblasti. Nebude chybět fyzika, botanika, archeologie, geologie, astronomie, ale i úzce specializované obory jako je termomechanika, mikrobiologie, fyzika plazmatu. Řada stánků se zaměří i na humanitních obory, takže veletrh potěší i milovníky historie, psychologie, sociologie, filosofie nebo etnologie.

Experimenty, workshopy a dílny přímo na stáncích

Na stáncích je pro malé i velké návštěvníky připraven bohatý program. Vyzkouší si zde pokusy, mohou se zapojit do workshopů – například si vyrobit oblak v lahvi, historický artefakt, silonky tak, jak se to před více jak 50 lety podařilo profesoru Otto Wichterlovi

Například Ústav organické chemie a biochemie AV ČR ukáže malým návštěvníkům nejzákladnější principy chemie, výrobu domácí zmrzlinu, sloní pasty nebo filmové krve.

Řada stánků bude mít zejména pro menší návštěvníky připravené vědecké kvízy a úkoly.

Veletrh plný vědců

Na téměř všech stáncích potkáte opravdové vědce, kteří zodpoví otázky i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Mimo jiné zde bude k dispozici i jazyková poradna Ústavu pro jazyk český AV ČR…

Nejlepší na tom všem je, že stánky je možné navštívit kdykoliv od 10:00 do 18:00, aniž byste potřebovali rezervaci. Tak neváhejte a přijeďte, budeme se na vás těšit!


Další aktuality

Top