Nahrávám

Ústav přístrojové techniky

Základní výzkum

Interaktivní expozice

Naši kolegové mají pro vás připraven zajímavý program, kterým vás provedou jednotlivými odděleními prostřednictvím připravených aktivit.

Seznámíte se například s funkcí elektronového mikroskopu, nebo s „nanosvětem“, kde uvidíte ukázku hologramu o velikosti 3 x 3 cm a ukázky, kolik informací na takto malé ploše najdete.

Srdce, dřepy a EKG aneb „Krátká exkurze do medicínských signálů s ÚPT“ – návštěvníci se budou moci podívat na elektrickou činnost vlastního srdce. V případě dobrého zdravotního stavu si mohou zacvičit dvacet dřepů a uvidí, co tato sportovní aktivita udělá s jejich srdcem.

Jak se dá buňka chytat laserem? Youtuber Martin Rota představuje Optickou pinzetu vyvinutou v Oddělení Optické mikromanipulační techniky ÚPT AV ČR . Zábavnou formou se seznámíte s vlastnostmi kapalného dusíku, kapalného hélia, jevem supravodivosti, vlastnostmi látek za velmi nízkých teplot. Ukážeme vám základy oboru nízkých teplot. Na fyzikální triky s kapalným dusíkem, vakuem či héliem si návštěvníci budou moci přímo sáhnout. Nebo si můžete vyzkoušet, osahat a přesvědčit se, jak fungují některé fyzikální zákony! Seznámíte se s modelem absorpční kyvety nebo v hracím koutku malého stánku, který obsahuje exponáty z výstavy ve VIDA! 2015: 2D optika, mikroskop či promítací lavice, protože „KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ!“
A nejen to, přijďte a uvidíte!

Podívejte se na krátkou ukázku toho, co návštěvníci viděli na předchozím Veletrhu  vědy.

Zpět na hlavní stranu

Top