Jak to všechno začalo…

První Veletrh vědy se uskutečnil v roce 2015 a představil návštěvníkům mimo jiné expozici CERNu či Evropské jižní observatoře. Pro velký zájem byl zařazen mezi pravidelné popularizační projekty Akademie věd ČR…

Na Veletrh vědy 2017 dorazilo 17 000 návštěvníku. Špičková pracoviště Akademie věd ČR, vysoké školy i inovační firmy zde představily nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy a výzkumu. Novinkou byla zóna pro studenty a absolventy vysokých škol, kteří měli možnost seznámit se s nabídkou volných pracovních míst výzkumných institucí a inovačních firem, které hledají talentované studenty. Návštěvníci shlédli premiéru představení Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem a zapojili se do panelových diskusí, kterými provázel Václav Moravec. Na veletrhu spolupracovali youtubeři Martin Rota a Tomáš Touha.

Třetí ročník potvrdil, že Veletrh vědy je největší akcí na které popularizují a představují výsledky vědy a výzkumu vědecko-výzkumná pracoviště, vzdělávací instituce i inovační firmy.

Podívejte se, jak vypadal Veletrh vědy 2017 den po dni.

Třetí den


Druhý den


První den


Den před


Zpět na hlavní stranu