Nahrávám
Veletrh vědy: / / Mobilní planetárium I – unikátní promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cestu ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení s 3D efektem. Program je určen malým i velkým divákům, školám i široké veřejnosti. Na Veletrhu vědy na vás čekají dvě kupole, rezervujte si svá místa včas! Promítání je pro návštěvníky Veletrhu vědy zdarma.

Kam se ztrácí tma, problematika světelného znečištění
Světelné znečištění nás ovlivňuje více, než si myslíme. Pozorování hvězd je až druhotným problémem tohoto tématu. Narušení životního prostředí fauny a flóry, efekt na tvorbu melatoninu v lidském těle, nesmyslné plýtvání nerostných surovin apod. jsou problémy většími.
Kometa 67P/Churyumov-Gerasimenko
Jeden z největších úspěchů dosavadního kosmického programu. Přistáli jsme na kometě obíhající Slunce ve vzdálenosti až půl miliardy kilometrů od Země. Kde se vzala na Zemi voda? Jak vznikla naše Sluneční soustava? Sonda Philae a družice Rosetta nám prozradí více.
Exoplanety, planety, které obíhají kolem jiných hvězd
Jsme ve vesmíru sami? Otázka, která trápí lidstvo od nepaměti. Pomocí unikátního softwaru Vám představíme až 3500 planet mimo naši Sluneční soustavu a vysvětlíme podmínky pro vznik života na nich. Jistě bude dost prostorů na dotazy!
Změna noční oblohy v průběhu roku a podmínky k pozorování
O jaké krásy vesmíru se ochuzujeme? Co určuje, jaké jsme znamení a jak se orientovat podle hvězd v daném ročním období? Jak vypadají nám známá souhvězdí z jiných dálav vesmíru? Geocentrismus v našich očích.

 

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium je digitální sférické kino umožňující filmový pohled v 360° úhlu, díky němuž přinášíme divákům velmi efektní audiovizuální představení, která jsou určena malým i velkým divákům, školám i široké veřejnosti. Jedná se nejen o výukové a dokumentární filmy, ale také o čistě zábavní atraktivní show s 3D efektem.
Představte si, že máme k dispozici projekční techniku, která má schopnost projekce na půlkulovou plochu, a diváci přitom sledují promítaný obraz vleže nad sebou a také po všech stranách nafukovací kupole. Tato přenosná planetární kupole nám slouží jako promítací plátno nejen pro projekci „umělé oblohy“, ale můžeme divákům během krátké chvíle demonstrovat také podmořský svět, lety do vesmíru či robotická vozítka na povrchu planety Mars. Vcítíte se s námi do kůže kosmonauta a můžete si představovat, jaké to je být ve stavu bez tíže, nebo jak z perspektivy člověka procházejícího se po Měsíci vypadá v dáli planeta Země.

Zpět na hlavní stranu

Top