Nahrávám
Veletrh vědy: / / Mobilní planetárium II – unikátní promítání v 360° úhlu

Vydejte se s námi na cestu ke hvězdám a k vědě! Mobilní planetárium umožňuje unikátní pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší zábavně-vzdělávací představení s 3D efektem. Program je určen malým i velkým divákům, školám i široké veřejnosti. Na Veletrhu vědy na vás čekají dvě kupole, rezervujte si svá místa včas! Promítání je pro návštěvníky Veletrhu vědy zdarma.

Se zvířátky o vesmíru
Čtyři kamarádi se společně vydají na raketovou základnu, kde potkají myšáka, který jim vysvětlí, jak to v tom vesmíru a na základně chodí. Pohádkové vyprávění české produkce pro ty nejmenší. Vhodné pro děti do 8 let. Ale i dospělí se u rapujícího zajíce pobaví.
Původ života
V dynamickém filmu se spoustou 3D efektů se dozvíte, jak vznikl vesmír, planety a život na nich. Osvětlíme si evoluční zákony, vymření dinosaurů a dominanci lidského myšlení při touze po poznání. Vhodné pro všechny věkové kategorie od 10 let.
Neuvěřitelný vesmír
Výtvor Brněnské hvězdárny a planetária, který Vás skvělými animacemi první vystraší nástrahami vesmíru, ale vzápětí Vám jej ukáže v celé jeho kráse. Planetární mlhoviny, magnetické pole Země nebo Temná hmota. Pro všechny od 10 let.
Dvě sklíčka aneb Historie hvězdářství
Blikají hvězdy nebo se nám to jenom ve skutečnosti zdá? Rozpíná se vesmír? A jak to poznáme? Historií objevů Vás provedou dva zvídaví studenti, kteří záhy zjistí, že začínají rozumět optice a základním astrofyzikálním pojmům. Krásný film vhodný od 6. třídy základní školy.

 

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium je digitální sférické kino umožňující filmový pohled v 360° úhlu, díky němuž přinášíme divákům velmi efektní audiovizuální představení, která jsou určena malým i velkým divákům, školám i široké veřejnosti. Jedná se nejen o výukové a dokumentární filmy, ale také o čistě zábavní atraktivní show s 3D efektem.
Představte si, že máme k dispozici projekční techniku, která má schopnost projekce na půlkulovou plochu, a diváci přitom sledují promítaný obraz vleže nad sebou a také po všech stranách nafukovací kupole. Tato přenosná planetární kupole nám slouží jako promítací plátno nejen pro projekci „umělé oblohy“, ale můžeme divákům během krátké chvíle demonstrovat také podmořský svět, lety do vesmíru či robotická vozítka na povrchu planety Mars. Vcítíte se s námi do kůže kosmonauta a můžete si představovat, jaké to je být ve stavu bez tíže, nebo jak z perspektivy člověka procházejícího se po Měsíci vypadá v dáli planeta Země.

Zpět na hlavní stranu

Top