Nahrávám

Veletrh vědy: / Hvězdy internetu na Veletrhu vědy

Hvězdy internetu na Veletrhu vědy

6. června 2019 od 16:30-17:30 (Keplerův sál)

Pozvali jsme na Veletrh vědy čtyři mladé osobnosti, které jsou v současné době vidět… Všichni točí videa, která mají smysl. A mění díky tomu svět… nebo přinejmenším Českou republiku. V panelové diskuzi se potkají Janek Rubeš, Martin Rota, Kovy a Vojta Klinger.

Na Veletrhu vědy si společně popovídají o tom, jak se k natáčení videí dostali a jak dlouho trvalo, než se proslavili. Co je jejich hlavní motivací, co by chtěli v České republice změnit a co už se jim změnit podařilo? Jaké je české mediální prostředí? Jak často se potýkají s Hatery a Fake news? A jaký je u nás vlastně zájem o vědecká témata? Prostor bude i na otázky přítomných diváků z publika.

Kovy neboli Karel Kovář  má na YouTube čtyři kanály, na tom hlavním má statisíce odběratelů. V roce 2016 dostal cenu Blogger roku, časopisem Forbes byl označen za sedmnáctého nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích. Před nedávnem se pustil se do boje s fake news. Pětidílný seriál nazvaný Kovyho mediální ring popisuje pět základních otázek, které by si měl klást každý při konzumaci mediálního obsahu.

Vojta Klinger je tváří nového kanálu Akademie věd ČR Zvěd. V krátkých youtube videích se Vojta zaměřuje na aktuální palčivá témata, která vtipně rozebírá. Vojta vystudoval Experimentální psychologii na University of Cambridge.  Pokud je vám Vojta povědomý, možná ho znáte z pořadu pro děti Planeta Yó, který dva a půl roku moderoval.

Janek Rubeš je český reportér, dokumentarista, režisér a podle svých slov “kluk, který natáčí videa”. Proslavil se pořadem Honest Guide, kde poukazuje na turistické nástrahy hlavního města. Aktivně bojuje za lepší Prahu a nejenom za ni. Za své počiny byl několikrát oceněn v ankětě Křišťálová lupa, časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30.

Martin Rota, youtuber a popularizátor vědy, je pravidelným hostem Veletrhu vědy a ani letos tak u nás nebude chybět. Jeho youtube kanál Vědecké kladivo  se zabývá edukací a širší propagaci vědy. S kolegou Patrikem Kořenářem tvoří dvojici „Zvědátoři“. Spolu natáčejí pořad „Proč to řešíme“, ve kterém skeptickým úhlem pohledu přistupují k populárním a populárně vědeckým tématům.

Rezervuj volná místa

Další doprovodný program

Top