Nahrávám

Veletrh vědy: / Science show: Příběh žárovky, ÚDiF

Science show: Příběh žárovky

Termín:

6. června 2019 od 10:30-11:15 (Keplerův sál)

ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky představí příběh o žárovce od zrodu prvního nápadu po pozoruhodné vlastnosti tohoto zařízení…

Žárovka je pozoruhodné zařízení. Principy, na kterých funguje, jsou velmi jednoduché, přesto jde o technicky velmi složité zařízení. Lidem trvalo dlouhých 80 let, než dokázalo ovládnout technologii žárovky. Tento příběh jde ve stopách cesty, na které se lidstvo učilo ovládnout elektřinu.
Vstupte s námi do světa vynálezců, průkopníků i geniálních obchodníků. Zažijte dobrodružství, na jehož konci elektrické světlo vytlačilo z našeho světa tmu. Prohlédněte si zblízka vynález, který přivedl elektřinu do našich domovů.
Nástin pokusů: příběh sleduje způsob, jakým lidstvo poznalo a ochočilo elektřinu v podobě elektrostatiky a galvanických baterií. Dále procházíme historií žárovky od zrodu prvního nápadu po pozoruhodné vlastnosti tohoto zařízení. V závěru využíváme současné technologie vysílačů elektromagnetických vln a sledujeme, jak si s nimi žárovka poradí.
Vhodné pro žáky 6.–9. tříd ZŠ a střední školy.

ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Předáváme radost z poznání a snažíme se probudit v lidech nadšení z pozorování světa kolem sebe. Fyzikální show děláme profesionálně, za šest let jsme naše vystoupení dostali na evropskou úroveň.

Nechceme ukazovat pouze prázdné efekty. Každé naše vystoupení má ústřední téma, příběh a myšlenku, kterou chceme sdělit. Záleží nám na tom, aby diváci mohli pochopit podstatu a příčiny překvapivých jevů, které právě viděli. Publikum je často aktivní součástí našich vystoupení a podílí se i na vysvětlení toho „jak naše kouzla děláme“.

Rezervuj volná místa

Další doprovodný program

Top