Nahrávám

Rozhlasová talkshow vědců a herců

10. června 2017 od 10:00 Jan Pačes, Ivan Hirsch, Otakar Brousek a Igor Bareš.

Posted in: Vědecká show

Veletrh vědy: / / Rozhlasová talkshow vědců a herců

Rezervuj poslední volná místa

Rozhlasová talkshow ČRo Laboratoř v přímém přenosu z Veletrhu vědy. Vědci Jan Pačes, Ivan Hirsch vysvětlují a herci Otakar Brousek a Igor Bareš glosují články z biologie a biomedicíny, které právě vyšly v uznávaných mezinárodních časopisech. Debatují virolog, imunolog a biofyzik Ivan Hirsch, bioinformatik a molekulární genetik Jan Pačes, herci Otakar Brousek a Igor Bareš. Diskusní pořad Laboratoř přibližuje posluchačům aktuální výsledky světové vědy, především z biomedicínských oborů. Vzdělává prostřednictvím vědy i humoru.

Sraz diváků v 9:30 u brány D Výstaviště PVA Letňany. Kapacita sálu je omezená.

Termín panelové diskuze:

10. června 2017 od 10:00

Moderuje:

Martina Mašková z Českého rozhlasu Plus

Mgr. Jan Pačes, Ph.D.

Kromě biologie a chemie tíhnul k počítačům, a tak se z něj na univerzitě v Chicagu v USA stal vědec, který „dělá biologii v počítači“. Tento obor učí na několika českých i zahraničních univerzitách. Zkoumá DNA a její přenos mezi druhy, třeba pomocí virů. Pro Evropskou unii hodnotí geneticky modifikované organismy. Do práce jezdí většinou na kole, ve volném čase hraje softball. Poslouchá jazz a amatérsky muzicíruje.

RNDr. Ivan Hirsch, CSc.

Do Prahy se vrátil po 25 letech vedení výzkumu na institutu Inserm v Marseille, ve Francii. Zkušenosti má i z Baylor College of Medicine v texaském Houstonu. Studoval virus HIV a vztah virů k přirozené imunitě. V Praze vede katedru genetiky a mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě v Praze a spolupracuje s několika ústavy AV ČR. K jeho koníčkům patří vytrvalostní běh, kanoistika, hory, poslech hudby, filozofie vědy, psychologie umění a dějiny Evropy.

Otakar Brousek ml.

Umí klasické role, komedie i muzikály. Hrál Hamleta, Kata ve hře Kat a blázen. Pětníka v těžké Barboře i sira Roberta v Ideálním manželovi. V divadle ABC vynikl v žánru konverzační komedie, mimo jiné v představení Jak je důležité míti Filipa. Uspěl i v žánru hudebního divadla, zvláště v populární operetě Mam’zelle Nitouche. Hrál v televizních inscenacích, pohádkách i seriálech, včetně Zdivočelé země, v populárních filmech Hop a je tu lidoop, Svatba upírů nebo Snowboarďáci.

Igor Bareš

Vystudoval Střední zemědělskou školu a JAMU. Byl výraznou osobností Národního divadla v Praze i Brně, jeho nynější domovskou scénou je pražské Vinohradské divadlo. K jeho nejprestižnějším divadelním rolím patřil Tomáš Becket, Hamlet a Raskolnikov. Hrál také v Hořícím keři v režii Agnieszky Hollandové, ve snímku Alice Nellis Výlet, ve filmech Krev zmizelého nebo Fair Play. K nejoblíbenějším seriálům, ve kterých účinkoval, patří Četnické humoresky.

Rezervuj poslední volná místa

Zpět na hlavní stranu

Top