Nahrávám
Veletrh vědy: / / Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem

Dechberoucí představení plné vizuálních efektů s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu a hercem Pavlem Liškou vás vtáhne do hlubin vesmíru.   V sále vás čeká videomapping, podíváte se nad naší Zemi, k naší nejbližší hvězdě Slunci, proletíte Sluneční soustavou a společně se dostaneme i ke vzdáleným galaxiím. Budeme doufat, že obrovská černá díra vás nezbaví gravitace a na konci představení se ocitnete zase zpátky v Letňanech. Představení je pro návštěvníky Veletrhu vědy zdarma, rezervujte si svá místa včas!

Termín:

10. června 2017 od 16:00

10. června 2017 od 17:00

Pavel Suchan

Pavel Suchan působí na Astronomickém ústavu AV ČR. Věnuje se především popularizaci astronomie, prezentaci výsledků dosažených pracovníky AsÚ a také problematice světelného znečištění, resp. ochraně pozorovacích podmínek a ochraně nočního životního prostředí. Těmto tématům věnoval již nesčetné množství odborných i popularizačních přednášek. Ročně absolvuje kolem 60 vystoupení ve sdělovacích prostředcích. Pavel Suchan v osobním životě rád cestuje, má rád přírodu, vyjíždí na kole i na lyžích, a když má čas, věnuje se fotografii. Času mu však mnoho nezbývá, protože ho drtivou část věnuje právě astronomii – organizační práci, podpoře zajímavých projektů a popularizaci. Je po něm pojmenována planetka č. 37788 (Suchan).

Pavel Liška

Vystudoval brněnskou JAMU, hrál v brněnském HaDivadle, v Národním divadle v Praze (Romeo a Julie, Lucerna…). V roce 1999 debutoval ve filmu Návrat idiota – režisér Saša Gedeon ho obsadil do role Františka. Následovaly filmy Divoké včely, Nuda v Brně, Venkovský učitel, Pupendo, Štěstí, za který získal Českého lva za nejlepší výkon v hlavní mužské roli. Mezi jeho nejnovější filmy patří pohádka Anděl páně 2, Zloději zelených koní nebo Špunti na vodě. Jeho nezaměnitelný komentář provází už třemi sériemi zábavného animovaného seriálu NEZkreslená věda (Akademie věd ČR).

Zpět na hlavní stranu

Top