Nahrávám

Veletrh vědy: / Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

• Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) je vědecko-výzkumné centrum, které se zaměřuje na translační výzkum.

• Mezinárodní centrum klinického výzkumu, které bylo založeno v roce 2011, je nedílnou součástí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA), jedné z tradičních nemocnic v České republice a bývalého pracoviště Johanna Gregora Mendela, zakladatele genetiky.Přestože je FNUSA-ICRC poměrně mladá výzkumná instituce, od svého vzniku se vypracovala na centrum excelence v mnoha odvětvích klinického, translačního a základního výzkumu. V současnosti zaměstnává více než 200 zaměstnanců z celkem 16 zemí světa, 35 % výzkumníků pochází ze zahraničí.

• 24 výzkumných týmů a 5 servisních laboratoří naplňují misi FNUSA-ICRC a společně vytvářejí budoucnost medicíny prostřednictvím výzkumu nových způsobů prevence, diagnostiky a léčby kardiovaskulárních, neurologických a vybraných onkologických onemocnění a chorob.

• FNUSA-ICRC se zaměřuje na zlepšení zdravotní péče a kvality života prostřednictvím propojení klinické péče, výzkumu a vývoje, vzdělávání a spolupráce s průmyslovým sektorem.

Další vystavovatelé

Top