Nahrávám

Veletrh vědy: / Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

Spolu s partou nadšenců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy můžete poznat stránky přírody, o kterých jste třeba ještě neslyšeli. Přírodovědci.cz vám ukáží, zač je toho loket ve vědě a výzkumu! Můžete se těšit na spoustu zajímavých pokusů, workshopů a praktických ukázek týkajících se témat čtyř hlavních studijních oborů – biologie, chemie, geografie a geologie. Chcete prozkoumat mikrosvět nebo se raději dívat na svět z globálu? U nás najdete spoustu odpovědí, ale pozor, často i další a další otázky.

 

K čemu nám jsou dobré mikroskopické řasy aneb moderní biotechnologie

interaktivní expozice

Víte, že řasy produkují polovinu všeho kyslíku na Zemi a “bojují” proti globálnímu oteplování? Díky řasám si také pochutnáváme na rybách a mořských plodech! Nehledě na to, že z nich v minulosti vznikla ropa a dnes z nich lze vyrábět biopaliva. Pojďte s námi proniknout do mikrosvěta řas i ve virtuální realitě. Do jejich mikroskopické biochemické továrny na kyslík a jiné látky. Prozkoumejte, jak může vypadat fotobioreaktor. A vyrobte si vlastní řasovou krasavici.

alt:

 

Vyrobte si svůj vlastní parfém

interaktivní workshop, 5 minut

Přijďte si namíchat svůj vlastní parfém! Je libo mátu s ibiškem, nebo raději skořici s růží?

alt:

 

 

Fosilní zuby aneb okno do minulosti

interaktivní expozice

Fosilní zuby jsou jedním z nejlepších zdrojů informací o obratlovcích, na který lze ve fosilním záznamu narazit. Miliony let po vyhynutí daného živočicha můžete ze zubů rekonstruovat jeho stravování, velikost, způsob života a dokonce i prostředí, ve kterém žil. Přijďte si vyzkoušet práci specializovaného paleontologa.

alt:

 

Pohled na svět očima geografů a demografů

interaktivní expozice

Vybrané ukázky toho, jak geografové a demografové vnímají svět – netradiční pohled na známá místa, populace nebo mapy. Přijďte si vyzkoušet vlastní znalosti a dozvědět se více o studiu geografických a demografických oborů na PřF UK.

alt:

 

 

Pokusní králíci

interaktivní workshop, 5 minut

Program pro děti a teenagery: výzkum “evoluční psychologie a morálka”

Přijďte a staňte se Pokusnými králíky pro vědce z Přírodovědecké fakulty UK! Pro návštěvníky bude připravena experimentální hra studující morální soud. Kromě drobné originální odměny si odnesete i živý zážitek z toho, jak se u lidí zkoumá proces rozhodování, a dobrý pocit, že jste pomohli výzkumu.

alt:

 

Další vystavovatelé

Top