Jaké jsou perspektivy České republiky v jaderné energetice, fotovoltanice a elektromobilitě?

05. 05. 2023

Jaké jsou perspektivy České republiky v jaderné energetice, fotovoltanice a elektromobilitě? Panelová diskuse Energetika – fakta a mýty, kterou povede Václav Moravec, se pokusí divákům vysvětlit vše podstatné. Pozvání přijali například Pavel Řežábek, hlavní ekonom ČEZ, nebo Antonín Fejfar, vědec z Fyzikálního ústav AV ČR. Na obdobně aktuální téma, rezonující ve společnosti, bude cílit i druhá panelová diskuse nazvaná Právo na nenávist – česká věda v boji proti dezinformacím a hate speech. Moderátor České televize v ní přivítá Tomáše Koblížka z Filosofického ústavu AV ČR nebo Moniku Hanych, právničku působící v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva.

Energetika – fakta a mýty

Vše, co jste chtěli vědět o energetice, ale báli jste se zeptat. Jaderná energetika, elektromobilita, tepelná čerpadla, fotovoltaika, energetický mix a mnoho dalšího… Jaké jsou perspektivy České republiky a jak se Akademie věd podílí na hledání řešení? Panelovou diskusi moderuje Václav Moravec.

https://www.veletrhvedy.cz/cs/program/Panelova-diskuse-Energetika-fakta-a-myty/

Právo na nenávist

Dezinformace a hate speech jsou dnes kvůli rozmachu sociálních sítí intenzivně diskutovaným problémem. Známe již způsoby, jak těmto projevům čelit? Lze je omezovat, a přitom neporušit právo na svobodu slova? A jsou tyto projevy skutečně, jako se občas říká, nedefinovatelné, nebo je to jen zbytečný skepticismus? Panelovou diskusi moderuje Václav Moravec.

https://www.veletrhvedy.cz/cs/program/Panelova-diskuse-Pravo-na-nenavist/

 Léčba genu

Co je vlastně genová terapie, co může potenciálně léčit a kde jsou její limity? Je již genová terapie využívána v praxi? Je genová terapie bezpečná, případně jaká obnáší rizika? Kde je hranice mezi léčbou a genetickým vylepšením? Může existovat genetický doping a kde jsou etické hranice, za které bychom neměli jít? 

 https://www.veletrhvedy.cz/cs/program/Panelova-diskuse-Lecba-genu/


Zpět na výpis