Centrum pro otázky životního prostředí – Univerzita Karlova

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy se zabývá výzkumem vztahu společnosti a životního prostředí. Propojuje přístupy společenských a environmentálních věd.

Oddělení ekonomie a sociologie Vás zve do vodního baru na ochutnávku vod zdarma. Poznáte kohoutkovou od balené vody? Za účast na ochutnávce Vás navíc odměníme domácí limonádou. Dále Vám představíme výsledky modelování vývoje energetiky, dopravy a ekonomiky. Jaký podíl energetických zdrojů ve výrobě elektřiny a tepla může v České republice být a za jakých podmínek? Dozvíte se také, jaké je české veřejné mínění ve vztahu k různým otázkám životního prostředí, například klimatické změny.

Přijďte si vyzkoušet naši aplikaci nabíjecích stanic pro elektromobily Nabijto.cz a popovídat s našimi experty o výsledcích celé řady projektů.

S experty Markétou Braun Kohlovou a Janem Urbanem z Oddělení pro výzkum environmentálního chování si můžete vyzkoušet naší aplikaci ZeLogIC, se kterou lze predikovat zájem lidí o dovoz zboží z internetových obchodů způsoby šetrnými k životnímu prostředí. Ukážeme vám nástroje k měření environmentální motivace a vysvětlíme, proč není dobré ptát se: “jak důležitá je pro Vás ochrana životního prostředí?

Chcete vědět, jak měřit motivaci lidí tak dobře, aby bylo možné její znalost využít k predikci chování s dopady na životní prostředí?

Umíme vysvětlit zájem lidí o šetrné výrobky a služby. Rádi se ptáme a hledáme odpovědi, které chceme sdílet s Vámi.

Vědci z Oddělení environmentálního vzdělávání chtějí na výstavě představit kreativní učení pro budoucí myšlení (futures thinking), tj. společný proces tvorby vedoucí k rozvoji kreativity a myšlení o budoucnosti ve školách. Přijďte se podílet na společném kreativním projektu, který vznikne v průběhu vědeckého veletrhu. Žádné speciální dovednosti nejsou potřeba! Můžete se jen zastavit a přispět k rozvíjející se vizi města budoucnosti.

Zpět na výpis
Hlavní mediální partner

Kontakt

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra

Nikol Láryšová
larysova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 776 856 978

Kontakt pro pracoviště AV ČR

Marta Dlouhá
dlouha@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 853
mob.: +420 731 426 970

Kontakt pro školy

rezervace@veletrhvedy.cz
mob.: +420 777 312 521

Kontakt pro média

Michaela Váňová
vanova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 854

Informace o zpracování Vašich osobních údajů z Veletrhu vědy

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA 10:00 – 18:00
VSTUPNÉ ZDARMA

JAK SE NA VELETRH DOSTANETE?