Na stánku FJFI si zájemci mohou vyzkoušet ovládání jaderného reaktoru, pokusit se udržet řízenou štěpnou reakci nebo funkci bezpečnostního systému, který hlídá operátora reaktoru. Dále se seznámí s detektory, které byly vyneseny na oběžnou dráhu, kde se zaměřují na studium vesmírného počasí a ionizujícího záření na oběžné dráze. Díky získaným poznatkům je možné lépe ochránit vesmírnou infrastrukturu, ale také lidskou posádku před kosmickým zářením. Mají také potenciál prodloužit životnost elektroniky, a tím omezit množství kosmického odpadu na oběžné dráze. Vyvinuté technologie nám umožní se vydat za ochranný štít zemské magnetosféry a dále k jiným planetám.
Práce na školním jaderném reaktoru VR-1, zážehy plasmy v tokamaku Golem, práce s urychlovači v nemocnici nebo také v CERNu, bádání ve špičkově vybavené chemické laboratoři, řešení matematických problémů či práce s velkými objemy dat na výkonných počítačových systémech – to je jen ukázka toho, co čeká studenty na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze (FJFI).
Fakulta má výborné renomé nejen díky svým absolventům (studenti nacházejí uplatnění bez sebemenších¨ potíží), ale i díky své roli ve výzkumu, který se rozhodně nezaměřuje jen na jádro. Jde o základnu částicových a jaderných věd v ČR a fakulta je také aktivním partnerem CERNu, kde někteří zaměstnanci působí a kam studenti často míří.