ČVUT – Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

Na stánku FJFI si zájemci mohou vyzkoušet ovládání jaderného reaktoru, pokusit se udržet řízenou štěpnou reakci nebo funkci bezpečnostního systému, který hlídá operátora reaktoru. Dále se seznámí s detektory, které byly vyneseny na oběžnou dráhu, kde se zaměřují na studium vesmírného počasí a ionizujícího záření na oběžné dráze. Díky získaným poznatkům je možné lépe ochránit vesmírnou infrastrukturu, ale také lidskou posádku před kosmickým zářením. Mají také potenciál prodloužit životnost elektroniky, a tím omezit množství kosmického odpadu na oběžné dráze. Vyvinuté technologie nám umožní se vydat za ochranný štít zemské magnetosféry a dále k jiným planetám.

Práce na školním jaderném reaktoru VR-1, zážehy plasmy v tokamaku Golem, práce s urychlovači v nemocnici nebo také v CERNu, bádání ve špičkově vybavené chemické laboratoři, řešení matematických problémů či práce s velkými objemy dat na výkonných počítačových systémech – to je jen ukázka toho, co čeká studenty na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze (FJFI).
Fakulta má výborné renomé nejen díky svým absolventům (studenti nacházejí uplatnění bez sebemenších¨ potíží), ale i díky své roli ve výzkumu, který se rozhodně nezaměřuje jen na jádro. Jde o základnu částicových a jaderných věd v ČR a fakulta je také aktivním partnerem CERNu, kde někteří zaměstnanci působí a kam studenti často míří.

 

Zpět na výpis
Hlavní mediální partner

Kontakt

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra

Nikol Láryšová
larysova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 776 856 978

Kontakt pro pracoviště AV ČR

Marta Dlouhá
dlouha@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 853
mob.: +420 731 426 970

Kontakt pro školy

rezervace@veletrhvedy.cz
mob.: +420 777 312 521

Kontakt pro média

Michaela Váňová
vanova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 854

Informace o zpracování Vašich osobních údajů z Veletrhu vědy

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA 10:00 – 18:00
VSTUPNÉ ZDARMA

JAK SE NA VELETRH DOSTANETE?