Národní technická knihovna

Národní technická knihovna (NTK) je největší a nejstarší knihovna technické literatury v České republice s kapacitou přes 1,5 milionu svazků. Její primární funkcí je poskytování odborných informačních zdrojů a služeb jak studentům, pedagogům a vědeckým a výzkumným pracovníkům v technických a aplikovaných vědeckých oborech, tak zájemcům o technické informace z řad nejširší veřejnosti.

V rámci veletrhu bychom jeho návštěvníkům rádi představili téma pokročilé robotiky a pozvali je do tematicky uceleného informačního hnízda v NTK, které nabízí odbornou literaturu, prezentaci humanoidních robotů za přítomnosti technika nebo možnost absolvovat workshop.

Mladé vědce, inovátory a businessmany určitě zaujme prezentace mezinárodní soutěže Falling Walls Lab CZ, která jim představí její podstatu a možnosti otevřít si účastí v soutěži dveře do světa. O svých zkušenostech osobně pohovoří finalistka z roku 2018 Markéta Klíčová, která se svou prezentací Breaking the Wall of Colorectal Cancer Treatment vyhrála na finále v Berlíně cenu publika.

Aktuální téma vědeckého publikování v otevřeném režimu (Open Access), se představí v rámci bloku CzechELib – komunikace vědeckých informací – vědecké publikování, Open Access. Zájemci se dozví, jak se komunikuje výsledek vědeckého bádání – co jsou to vědecké časopisy, kdo jsou jejich vydavatelé a jakou roli hraje v podpoře Open Access publikování projekt CzechELib – Národní centrum pro elektronické informační zdroje.

Po celou dobu konání veletrhu budou k dispozici i další odborní pracovníci NTK pro individuální konzultace jako je Informační podpora pro studenty a pedagogy středních škol, vysokých škol, podpory začínajících výzkumníků a jejich mentorů i širokou veřejnost.

Zpět na výpis
Hlavní mediální partner

Kontakt

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra

Nikol Láryšová
larysova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 776 856 978

Kontakt pro pracoviště AV ČR

Marta Dlouhá
dlouha@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 853
mob.: +420 731 426 970

Kontakt pro školy

rezervace@veletrhvedy.cz
mob.: +420 777 312 521

Kontakt pro média

Michaela Váňová
vanova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 854

Informace o zpracování Vašich osobních údajů z Veletrhu vědy

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA 10:00 – 18:00
VSTUPNÉ ZDARMA

JAK SE NA VELETRH DOSTANETE?