Národní ústav duševního zdraví - Jak vypadá věda o duševních onemocněních a jejich léčbě?

14. 04. 2024

Jak vypadá věda a bádání o duševních onemocněních a jejich léčbě?

Navštivte náš stánek a poznejte svět výzkumu v oblasti duševního zdraví. Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) je unikátní instituce ve střední Evropě, která pod jednou střechou ve středočeských Klecanech zahrnuje široké spektrum aktivit: vzdělávání mediků v oblasti psychiatrie a klinické psychologie, transfer technologií a aplikovaný výzkum, poskytování kvalitní klinické péče, primární výzkum a mnoho podpůrných a destigmatizačních programů.

Co u nás uvidíte?

Uplatnění virtuální reality v komplexní péči o duševní zdraví.

Pomocí VR vás umístíme např. do místnosti se schovanými pavouky nebo na střechu vysoké budovy, kde můžete statečně čelit svým obavám a úzkostem. Použití VR pomáhá při terapii u osob s úzkostí případně s různými fóbiemi.

Představení výzkumu spánku a chronolobiologie.

Naším cílem je lepšení objektivní diagnostiky a léčby pacientů s poruchami spánku a cirkadiánní rytmicity o experimentální psychofarmakologii a klinických studiích.

Jak vypadá komplexní klinická studie v psychiatrii?

Zde cílíme na vývoj  informačního systému pro komplexní personalizovanou péči u psychóz, který zahrnuje klinická data s výsledky neurozobrazovacích (MRI), biochemických, imunologických, proteomických, neurokognitivních a genetických dat.

Přijďte, máte se na co těšit!

VR

VR

ambulance2

ambulance2

budova

budova

lab

lab

lab2

lab2

spanek2

spanek2


Zpět na výpis