Ostravská univerzita žije vědou!

23. 04. 2024

Ostravská univerzita žije vědou!

Na expozici Ostravské univerzity na vás čekají interaktivní aktivity, které vás vtáhnou do světa vědy. Letošní program pro vás přichystaly hned dvě fakulty, Lékařská a Přírodovědecká.

Přírodovědecká fakulta vás vtáhne do fyziky nanostruktur. Stanete se modelářem a podle simulací vymodelujte vlastní molekulu. Milovníci fyzických stavebnicí si mohou postavit chemické sloučeniny.

Zajímá vás, jak vypadají části rostlin či těl bezobratlých živočichů pod mikroskopem? Rádi byste se podívali zblízka na to, jak vypadá a z čeho se skládá motýlí křídlo? Nahlédněte pod naše mikroskopy a odhalte tajemství mikrosvěta!

V oblasti biofyziky přinášíme experimenty, jako je extrakce rostlinných barviv či senzorické poznávání rostlinných metabolitů.

Vědci z Lékařské fakulty se s vámi pobaví o modrém světle. Vyzkoušíte si spektrometr pro hodnocení světelného spektra a zjistíte, jak blokovat jeho negativní účinky.

Pod UV lampou si zkontrolujete hygienu rukou a vyzkoušíte si simulaci vnímání pod vlivem alkoholu.

Se studentským spolkem mediků IFMSA si vyzkoušíte chirurgické šití, seznámíte se s první pomocí a měřením tlaku či periferní žilní kanylací. Nejmenší se mohou podívat do nemocnice pro medvídky.

IFMSA_medvidek

IFMSA_medvidek

JAN_2238-339 (1)

JAN_2238-339 (1)

JAN_2312-394

JAN_2312-394

JAN_9463

JAN_9463

modré ruce

modré ruce


Zpět na výpis