5 neotřelých důvodů, proč přijít na Veletrh vědy

19. 05. 2022

Však to znáte. Science show, doprovodný program, expozice vesmíru a mnoho dalšího. Marketingové taháky jsou potřeba vždy a všude a to se nevyhýbá ani vědecké půdě. Podívejme se ale na tuto situaci trochu z jiného úhlu pohledu.

 

1. VĚDCI A VĚDKYNĚ 👩‍🔬👨‍🔬

Napadlo vás někdy, že se třeba na Veletrhu vědy setkáte s novodobým Einsteinem? Jasně, slavní vědci se často oslavují hlavně zpětně, tedy po jejich smrti, ale co když týden/několik let/několik desetiletí po veletrhu někdo přijde na něco přelomového a vy budete moci říct: “ S tímhle týpkem jsem si v roce 2022 povídal na stánku o boranových klastrech“ nebo „hele tahle vědkyně mi na výstavišti vyprávěla, jaký byl Jaroslav Heyrovský pracant.“

shutterstock_1105952027-1024x683

2. MOTIVACE PRO INOVACE 🚀

Splachovací záchod, žárovka nebo i zahradní sekačka. To jsou vynálezy, kterých už si možná ani moc nevážíme, ale ruku na srdce.. Uměli bychom bez nich žít? Jak by to asi vypadalo, kdybychom si stále opékali krysu nad ohněm? Právě proto je věda tolik důležitá. Navíc čeští vědci jsou neskutečně šikovní, jen někdy se to o nich málo ví. Čím víc uslyší: „To je opravdu zajímavé“ nebo stačí jen vidět vaše rozzářené oči nad něčím inovativním, bude je to v jejich práci motivovat. Takže užít si super den, něco se dozvědět a ještě někoho motivovat v jeho práci? To zní jako supr plán!

shutterstock_2051468933-1024x702

3. VŠEOBECNÝ PŘEHLED ❤️

Jsem spíš humanitní typ. Nechápu, jak někoho může bavit se proletět stíhačkou?! Víte, porozumění bližnímu svému je velice důležitá hodnota. Každý jsme v něčem lepší. Můj přítel spočítá cenu celého nákupu z hlavy za tři vteřiny, já se zase bez problému domluvím několika světovými jazyky. A jsme spolu šťastní a báječně se doplňujeme. Takže už víte, proč se zajímat o jiné obory? I když třeba nechcete být vědcem? Na Veletrhu vědy najde vše od chemie po soudobé dějiny a už vás nic nezaskočí.

shutterstock_1907088403-1024x576

4. UNIKÁTNÍ PŘÍBĚHY ✨

Školu hrou hlásal již Jan Amos Komenský. Jak často se s ní setkáváte? Dost už bylo biflování. Veletrh vědy není přednáška před tabulí. Vidět spoustu věcí z povinné školní docházky jako interaktivní exponát je prostě top. Nejednomu dospělému dojde látka ze 7. třídy. A to stojí za to! Navíc tu nasbíráte spoustu zajímavostí, kterými pak budete bavit své známé a kamarády. Vyprávění o 3D modelu sopky, soše krkavce, kterému tečou v krvi splašky nebo fotonická čokoláda vás v žádné společnosti nenechají ve štychu.

shutterstock_730424041-1024x684

5. CELEBRITY 🎤

Uvidíte Václava Moravce moderovat naživo. Jeden z našich nejznámější moderátorů povede na Veletrhu vědy hned tři panelové diskuze. Témata jsou Češi na vlnách solidarity a COVID – Fakta nebo emoce?

V sobotním panelu pak přivítá Danu Drábovou, která se spolu s dalšími panelisty bude bavit o tom, co nás čeká a nemine.

Veletrh-vedy_2019_sobota_web-63-of-113-1024x684


Zpět na výpis