Aktivity a technologie na stánku Univerzity obrany

21. 05. 2024

Univerzita obrany je významným vědecko-výzkumným a expertním centrem v oblasti obrany a bezpečnosti. Tvůrčí činnost se zaměřuje na problematiku ozbrojeného konfliktu, vedení pozemních operací, vedení vzdušných operací, vedení kybernetických operací, vojenské zdravotnictví a autonomní a robotické prostředky. Tvůrčí činnost je orientována na zabezpečení potřeb rezortu Ministerstva obrany a ozbrojených sil ČR, zejména Armády České republiky, prostřednictvím projektů obranného výzkumu.

Hlavními pilíři tvůrčí činnosti jsou projekty mimorezortní účelové podpory, projekty obraného výzkumu a expertní činnosti a aktivity. Expertní činnost je ve velké míře realizována rovněž ve prospěch rezortu Ministerstva obrany. V rámci mezinárodní vědeckovýzkumné činnosti se v kontextu priorit a cílů NATO a EU výzkumní pracovníci univerzity podílejí na řešení výzkumných projektů NATO STO (Science and Technology Organization), EDA (European Defence Agency), EDF (European Defence Fund) a aktivit panelů PESCO (Permanent Structured Cooperation).

Univerzita rovněž uskutečňuje tvůrčí činnost ve prospěch projektových aktivit NATO do tzv. Emerging and Disruptive Technology (EDTs), a to především v oblastech Autonomy, Artificial Intelligence, Materials and Manufacturing, Biotechnology a další.

Návštěvníci se budou moci ve stánku Univerzity obrany seznámit a vyzkoušet si následující exponáty:  

• tréning kognitivních funkcí 

• měření stresu 

• ukázky dronů 

• letecký simulátor 

• ukázka vojenské robotiky 

• přístroj InBody BWA k analýze tělesného složení (množství svalové hmoty, tuků, minerálních látek a vody v těle).   

IMG_2989

IMG_2989

IMG_2990

IMG_2990

IMG_2999

IMG_2999

IMG_3009

IMG_3009

IMG_3024

IMG_3024

IMG_3026

IMG_3026

IMG_3087

IMG_3087

IMG_3090

IMG_3090


Zpět na výpis