Chystáte se se školou na veletrh? Toto byste neměli přehlédnout!

21. 04. 2024

Ohalte tajemství boje z tuberkulózou

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR Vaše studenty zavede do světa, kde se mikroskopické stává monumentálním. Pomocí interaktivních her se Vaši studenti a žáci vžijí do role laboratorního vědce a dozvědí se např. o „zákeřném“ světu krevniček, odhalí tajemství boje s tuberkulózou a ponoří se do nekonečné knihovny organických sloučenin.
Expozice Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR

Vydejte se na cestu kolem svět

Patří Vaši studenti mezi nadané v oblasti chemie či fyziky? V tom případě doporučujeme navštívit „Vědeckou cestu kolem světa“ Asociace malých debrujárů ČR, kteří si pro Vaše studenty připravili více než dvacítku fyzikálních a chemických experimentů s jednoduchými pomůckami, které jsou typické pro různé země světa. Veškeré experimenty si budete moci vyzkoušet a někdy v budoucnu je třeba realizovat při výuce u Vás na škole.
Expozice Asociace malých debrujárů ČR

Načerpejte inspiraci do výuky

Chcete oživit svou výuku biologie a přírodovědy o praktické ukázky a ukázat svým studentům kousek divoké přírody? Navštivte expozici Přírodovědného spolku Darwin, kde budou moci Vaši studenti prozkoumat zvířata z chovu, a to pěkně zblízka – lupou nebo rovnou mikroskopem!
Expozice Přírodovědného spolku Darwin

Únikovka ‑ Přísně tajný výzkum

Pro žáky, kteří by snad z veletrhu chtěli nenápadně uniknout, si Ústav anorganické chemie AV ČR připravil vzrušující únikovou hru pod názvem „Přísně tajný výzkum“, která její účastníky seznámí s historií a současností výzkumu v ústavu. Abychom však zajistili, že si všichni účastníci hru užijí, je nutné se registrovat zde. 

Otestujte obranné mechanismy rostlin

Setkali jste se jako učitelé někdy s názorem, že jsou rostliny nudné a nezajímavé? Navštivte se svými studenty expozici Botanického ústavu AV ČR, kde Vašim studentům vědci a vědkyně dokáží, že rostlinná říše dokáže být stejně zajímavá, jako ta zvířecí. Studenti budou mít příležitost měřit kořenové systémy, zkoumat průduchy na listech a testovat obranné mechanismy rostlin. A pro ty nejšikovnější budou připraveny i drobné dárky na památku.
Expozice Botanického ústavu AV ČR

Doporučujeme dále sledovat naši sekci aktualit, neboť vám po dobu celého května budeme pravidelně přinášet výběr toho nejzajímavějšího z letošního Veletrhu vědy!


Zpět na výpis