Jak podpořit kosmický start-up? Na to vám odpoví na stánku Evropské kosmické agentury

03. 06. 2022

Zajímáte se o vesmír a nebojíte se podnikání? Tak se přijďte podívat na stánek podnikatelského inkubačního centra Evropské kosmické agentury ESA BIC Czech Republic, kde zjistíte, na čem pracují české kosmické startupy a jaké jsou možnosti pro jejich podporu.

Cílem ESA BIC Czech Republic je podpora startupů, které ve svých produktech nebo službách využívají kosmické technologie a/nebo družicová data, nebo tyto technologie přímo vyvíjí. V rámci inkubace, která může trvat až 2 roky, získává každý inkubovaný startup 50 000 EUR, až 140 hodin mentoringu, zvýhodněný nájem v Praze nebo Brně a podporu při marketingu, networkingu nebo při hledání investora.

ESA BIC Czech Republic je součástí mezinárodní sítě, kterou v současnosti tvoří inkubátory ve více než 20 evropských zemích, a zaštiťuje ji Evropská kosmická agentura. Jejím cílem je podpořit rozvoj a další růst začínajících podniků a podpořit vývoj produktů s vysokou přidanou hodnotou. V České republice tento inkubátor provozuje agentura CzechInvest.

ESA BIC Czech Republic podpořil již 38 startupů – od jízdních kol využívající kosmický karbonový materiál až po vývoj malých raket a družic. Tyto startupy spolupracují se středními školami a univerzitami a pro jejich studenty nabízí možnost stáží. Nejbližší termíny uzávěrky přihlášek jsou 6. června a 24. října 2022 a hlásit se mohou startupy do 5 let stáří, studenti, inovátoři, nebo spin-off firmy.

Více informací naleznete na www.esa-bic.cz.


Zpět na výpis