Kam vzít nejmenší návštěvníky?

29. 05. 2023

Veletrh vědy je určen pro všechny věkové kategorie, i pro ty nejmenší. Největší populárně-naučná akce, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR, popularizuje vědu cestou kreativních expozic, modelů, simulátorů, laboratoří a dalších forem prezentace.

Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na naučnou pohádku Běla mezi včelami, která děti zavede do světa včelího úlu, nebo na představení Zkrocení energie, kterým vás provede RNDr. Martin Ledinský, Ph.D. z Fyzikálního ústavu Akademie věd. 

Odrostlejší děti můžete vzít i na některou z oblíbených science show.  

Nezapomínejme na samotné stánky vystavovatelů. Většina z nich totiž na děti myslí a má pro ně připravenu interaktivní zábavu! Například jeden z tradičně největších vystavovatelů Fyzikální ústav připravil pro děti fotovoltaický stan, simulátor funkce solárního panelu, kde si děti doslova zahrají na sluníčko. Nebude chybět ani oblíbený levitační vláček, optická laboratoř, anglický koutek, laserové bludiště, mlžná komora, akční bojová hra nebo fyzikální relaxační zóna.

 

Běla mezi včelami - sobota 10.6. od 10:30

Objevte kouzelný svět včelího úlu a rušného života, který se v něm odehrává! Naučná pohádka plná písniček pro děti i dospělé vypráví o dívce Běle, která se promění ve včelku. A zjistí, že med není jediným bohatstvím, které včelí úl skrývá. Mnohem cennější je láska, přátelství, obětavost a pracovitost. Představení vhodné pro děti od 3 let.

Rezervace posledních volných míst

 

Zkrocení energie – sobota 10.6. od 17:00

Kdy se zrodilo lidstvo? Kdy jsme přestali přežívat a začali žít? Zkrocení ohně přineslo první revoluci a zrození moderního člověka. Pak následovalo zkrocení vody a větru, z nichž se také stali užiteční služebníci. Oheň, voda a vítr mají jednu zásadní věc společnou: zdroj jejich energie je ve slunečním záření, které dopadá na Zemi. 

To je hlavní důvod, proč je výhodné využívat přímou výrobu elektřiny za světla, fotovoltaiku. Se sluneční energií se teď učíme žít a jen tak ji neopustíme. Zjistěte, co nás čeká v oblasti zkrocení slunečního záření.

Programem vás provede RNDr. Martin Ledinský, Ph.D. z Fyzikálního ústavu Akademie věd. Martin zkoumá nové materiály pro fotovoltaické články a je nadšencem pro získávání energie nejen ze slunečního záření.

Rezervece posledních volných míst 


Zpět na výpis
Hlavní mediální partner

Kontakt

Kontakt pro firmy, univerzity a science centra

Nikol Láryšová
larysova@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 852
mob.: +420 776 856 978

Kontakt pro pracoviště AV ČR

Marta Dlouhá
dlouha@ssc.cas.cz
tel.: +420 221 403 853
mob.: +420 731 426 970

Kontakt pro školy

rezervace@veletrhvedy.cz
mob.: +420 777 312 521

Kontakt pro média

Mgr. Markéta Kinská
kinska@ssc.cas.cz
mob.: +420 731 044 419

Informace o zpracování Vašich osobních údajů z Veletrhu vědy

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA 10:00–18:00

VSTUP ZDARMA


JAK SE NA VELETRH DOSTANETE?