Nebudeme se držet při zemi! Největší vědecký veletrh se blíží.

19. 04. 2024

Více než 100 expozic veletrhu představí odborníky z Akademie věd ČR, vědeckých institucí, firem, vysokých škol, vzdělávacích institucí i science center. Na co zajímavého se můžete těšit letos? 

Připravili jsme si pro Vás milá setkání s želvuškami a tropickými mnohonožkami. Budete moci navštívit římský stan a objevit všechna tajemství, která skrývá. Díky rozšířené realitě vás přeneseme do nitra laserových experimentů. Pro milovníky šachu máme dobrou zprávu, šachy si budete moci zahrát i u nás, a to rovnou ty laserové! 

Na Veletrhu vědy se ale nedržíme jen při zemi. Přijďte se podívat na letadla, rakety a vše ostatní, co létá po obloze a ve vesmíru. Žáci se budou moci proletět v simulátoru L-39NG a také si zasoutěžit o zajímavé ceny.

Pokud ale patříte mezi naše stálé návštěvníky, tak již jistě víte, že toho bude mnohem více!

Jako každý rok i letos je kromě stánků s expozicemi přichystán bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na vědecká vystoupení, přednášky, diskuse, workshopy, besedy a podcasty, v rámci kterých se dozví mnoho zajímavého - například o částicové fyzice, o paměti rostlin nebo o slovanských božstvech.  O tom, že věda může být opravdovou zábavou, diváky přesvědčí oblíbené science show s řadou zajímavých experimentů, při kterých se tají dech. Zvídaví návštěvníci budou mít možnost zapojit se do panelových diskuzí, tradičně moderovaných Václavem Moravcem, které se tentokrát zaměří na témata jako je umělá inteligence a lidský mozek, život ve městech a jeho úskalí nebo na problematiku slovanství Čechů z hlediska historického, politického i genetického. To vše se odehraje v multimediálním sále s velkoplošnou obrazovkou o rozloze 80 m2. A aby toho nebylo málo, další, neméně zajímavý program, bude současně probíhat v dalším sále, umístěném přímo ve vstupní hale. Sledujte náš web, abyste nepromeškali možnost zaregistrovat se na doprovodný program, který vás nejvíc zajímá.

Registrace na doprovodný program otevřeme v pondělí 22.4. od 12,00 hod.


Zpět na výpis