Přinášíme tradiční panelové diskuze s Václavem Moravcem. Jaká témata otevřeme tentokrát?

21. 04. 2024

V posledních měsících snad každý z nás slýchává o „výjimečných“ schopnostech umělé inteligence, a mohlo by se zdát, že s lidským mozkem svádí rovnocenný boj. Je tomu ale skutečně tak? Má umělá inteligence schopnosti blízké lidskému mozku? Jak umělá inteligence chování lidského mozku napodobuje? A vůbec – v čem je nás mozek jedinečný? Na všechny tyto otázky Vám odpoví odborníci z řad AV ČR, ve čtvrtek 30. 5., ve 13,00 – 14,15 hod.

Položili jste si někdy otázku, jak je to s naším slovanstvím? My ano. Může nám něco o Slovanech a slovanství říci genetika? A co ho vlastně definuje? Tuto problematiku se pokusíme zodpovědět ze tří různých pohledů - z hlediska historického, politického a lingvistického, a to v pátek 31. 5., ve 14,15 – 15,30 hod.

A co jsme si pro Vás připravili na závěr? Víte, kolik obyvatel ČR žije ve městech? Až 70 %. Poměrně vysoké číslo, říkáte si? Tento fenomén však sebou nese mnohá úskalí, například vysokou míru smogu, ruch, vedra, bezdomovectví apod. Jak však nalézt cestu k bezpečnějšímu a kvalitnějšímu městskému životu? Dozvíte se v sobotu, 1. 6., ve 13,00 – 14,15 hod.

Snad se Vám náš letošní výběr témat líbí. Už teď se na Vás těšíme ve velkém multimediálním sále, kde budou všechny panelové diskuze probíhat!


Zpět na výpis