Proč jít na Veletrh vědy?

05. 06. 2023

Největší populárně-naučná akce, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR, se zabývá vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Představuje vědu a výzkum jako fascinující a zásadní odvětví lidské činnosti. Během tří dnů nabídne návštěvníkům více než 100 expozic, které doplní doprovodný program ve formě panelových diskusí, přednášek a workshopů.

EXPOZICE

Potkejte vědce a vědkyně v interaktivních expozicích

Více než 100 expozic veletrhu představí odborníky z Akademie věd ČR, vědeckých institucí, firmem, vysokých škol, vzdělávacích institucí i science center. Novinkou bude účast ZOO Praha, která představí, jak pomáhá přežít ohroženým druhům. Dalšími lákadly bude mimo jiné úniková hra Staňte se tajným agentem, mikroskopické zkoumání spermií různých druhů savců, určování vlastních vzorků hornin či možnost podepsat se hlaholicí.

Ze vzorku vašich vlasů si můžete nechat změřit obsah rtuti a dozvědět se odpověď na otázku: Jak souvisejí amalgámové výplně, cigarety a jedení ryb se rtutí? Budete si moct vyzkoušet, jak dobře se orientujete v druzích ryb, a zkusíte si spočítat věk ryby z šupin. Můžete si vypěstovat krystal, vyhrát masožravou rostlinu, vyzkoušet si simulátor funkce solárního panelu, zajít do mlžné komory a do laserového bludiště, zahrát si akční bojovou hru nebo zjistit, co se dá vyčíst z korespondence spisovatelů a básníků

Přehled expozic: https://www.veletrhvedy.cz/cs/expozice/

DOPROVODNÉ PROGRAMY

Vědecká představení v multimediálním sále s obří obrazovkou

Expozice doplní vědecká představení pro školy, panelové diskuse, přednášky, workshopy, a besedy. Nebudou chybět ani oblíbené science show – zábavné experimenty doprovázené výbuchy, ohněm a dýmem. Mladší školáky můžete vzít na přednášku ředitele Astronomického ústavu na téma vzniku sluneční soustavy a života na Zemi. Ti úplně nejmenší se mohou těšit na naučnou pohádku Běla mezi včelami, která děti zavede do světa včelího úlu. Panelové diskuze, tradičně moderované Václavem Moravcem, se budou letos věnovat energetice, genové terapii či našemu právu na nenávist.

Vstup na veletrh i na doprovodné programy je ZDARMA, avšak na doprovodné programy je z důvodu omezené kapacity REGISTRACE NUTNÁ.

Program a registrace: https://www.veletrhvedy.cz/cs/program/


Zpět na výpis