UNIVERZITY A VYSOKÉ ŠKOLY NA VELETRHU PŘEDSTAVUJÍ SVŮJ PROGRAM

23. 05. 2024

I v letošním roce se na Veletrhu vědy představí několik předních vysokých škol a univerzit z celé ČR. A garantujeme, že jejich program je opět nabitý. Níže představujeme malou ochutnávku toho, na co se v rámci jejich programu můžete těšit!

Ostravská univerzita

Svůj interaktivní program si pro Vás připravila Ostravská univerzita, která své návštěvníky vtáhne do světa nanostruktur. V rámci expozice doslova zažijete pocit, jaké to je být modelářem, neboť dostanete možnost složit si svou vlastní molekulu! Zároveň se budete moci seznámit s částmi rostlin a bezobratlých živočichů pod mikroskopem, anebo UV lampa odhalí, jak jste na tom ve skutečnosti s hygienou rukou!
Expozice Ostravské univerzity

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně jde s dobou, a tak na Veletrhu vědy představí samá moderní témata – virtuální realitu a robotické systémy, s následnou využitelností v praxi. V rámci virtuální střelnice budete mít možnost vyzkoušet si střelbu z různých zbraní, včetně pocitu zpětného rázu u konkrétní zbraně, abychom Vám zprostředkovali co nejvěrnější zážitek!
Expozice Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

České vysoké učení technické v Praze

Zajímavý a velmi pestrý program si pro Vás připravilo i České vysoké učení technické v Praze. V rámci jejich expozice si budete moci detailně prohlédnout anatomii lidského těla, seznámíte se s autonomními roboty, budete si moci nasadit brýle s virtuální realitou nebo dokonce ovládat jaderný reaktor!
Expozice - České vysoké učení technické v Praze

Univerzita Karlova

Své zastoupení v plejádě univerzit bude mít pochopitelně i Univerzita Karlova, která se letos na Veletrhu vědy představí opět v celouniverzitní zóně a ukáže návštěvníkům svůj program napříč svými fakultami. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet fyzikální pokusy s tekutým dusíkem, podívat se zblízka na léčivé rostliny, otestovat své znalosti z oblasti humanitních věd nebo se naučit zacházet s pipetou!
Expozice Univerzity Karlovy

Univerzita obrany

Milovníky vojenské techniky určitě nenechá chladným program Univerzity obrany, která je významným vědecko-výzkumným a expertním centrem v oblasti obrany a bezpečnosti. V rámci expozice se seznámíte s ukázkami dronů, leteckých simulátorů, odborníci Vám představí vojenskou robotiku a potrénují s Vámi Vaše kognitivní funkce!
Expozice Univerzity obrany

Na Veletrhu vědy budou mít své expozice samozřejmě i další subjekty z řad vysokých škol a univerzit, namátkou zmiňme například Západočeskou univerzitu v Plzni, Jihočeskou univerzitu v ČB nebo olomouckou Univerzitu Palackého. Podrobnosti o všech připravených expozicích naleznete v sekci interaktivních expozic na výstavní ploše.


Zpět na výpis