Veletrh začal. Oslava vědy očekává přes 30 tisíc návštěvníků

02. 06. 2022

Výstaviště v pražských Letňanech otevírá své brány veřejnosti. Největší vědecká událost, Veletrh vědy, představí přes 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Akce potrvá do soboty 4. června, otevřeno je každý den od 10 do 18. Vstup je zdarma.

Na vlastní kůži si bude možné vyzkoušet laserové bludiště, písařskou dílnu, ovládání jaderného reaktoru, navštívit tibetský slavnostní stan nebo chemickou únikovou hru. Nebude chybět ani simulace letu stíhačkou, zajímavosti z historie dobývání vesmíru a unikátní exponáty, které letos viděli návštěvníci EXPO 2020 v Dubaji.

Zájemci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Jeho součástí budou panelové diskuse pod taktovkou moderátora Václava Moravce, oblíbené science show, přednášky o vesmíru nebo debata o budoucnosti plodin, které by uživily naši planetu, s předsedkyní Akademie věd ČR Evy Zažímalové. Na akce v multimediálním sále je vhodné se registrovat předem na internetových stránkách www.veletrhvedy.cz.

Veletrh vědy myslí také na ukrajinské uprchlíky, kterým poskytne prohlídku výstavy v ukrajinštině. Na tuto službu je nutná předchozí registrace.

Těšíme se na vás.


Zpět na výpis