Které místo je v jaderné elektrárně nejstřeženější?

31. 05. 2024 11:45:00

Chcete nahlédnout do zákulisí jedné z nejstřeženějších a zároveň nejvíce fascinujících oblastí moderní vědy a techniky? Vítejte v jaderných elektrárnách.
Do kterých prostor v elektrárně se běžný smrtelník (a dokonce ani většina zaměstnanců) nikdy nedostane? Odhalíme vám, jak jsou české jaderky chráněny nejen před fyzickými hrozbami, ale také jak (a jestli) musí čelit kybernetickým útokům. Na bezpečnosti totiž stojí všechno, co se v jaderce dělá.

Přednáškou k jádru věci vás provedou naši odborníci: Ing. Daniel Rous MBA, bezpečnostní ředitel Skupiny ČEZ, který se zaměřuje zejména na problematiku ochrany kritické infrastruktury a kybernetickou bezpečnost, a Mgr. Dana Janovská – dlouholetá odborná průvodkyně jadernou elektrárnou Dukovany.

Doba trvání: 45 minut
Termín: 31. května 2024 od 11:45

Obsazeno? Nevadí!

Není důvod propadat zoufalství. Doprovodný program může být jednou z možností, ale rozhodně není jedinou. Vstupte do světa vědy, který na vás čeká na výstavní ploše. Rozšiřte své obzory a zkuste něco nového! Vědecké expozice nabízejí bohatý program formou vědeckých dílen a laboratoří. Navíc vědecké pokusy na jednotlivých stáncích nabídnou stejně cenné informace a zážitky. Takže místo zklamání se můžete těšit na nové objevy a inspiraci, kterou vám Veletrh vědy přináší.

Expozice na Veletrhu vědy

obsazeno