Zkrocení energie

30. 05. 2024 11:45:00

Kdy se zrodilo lidstvo? Kdy jsme přestali přežívat a začali žít? Zkrocení ohně přineslo první revoluci a zrození moderního člověka. Další živly, voda a vítr, se také staly našimi užitečnými služebníky. Víte, co mají oheň, voda i vítr společné? Jejich zdroj energie je sluneční záření, které dopadá na Zemi. Proto i člověk díky fotovoltaice začal využívat sluneční svit k výrobě elektřiny. Se sluneční energií se teď učíme žít a jen tak ji neopustíme. Zjistěte, co nás v této oblasti čeká.

RNDr. Martin Ledinský, Ph.D. z Fyzikálního ústavu Akademie věd vás provede historií i současností krocení energií. Martin zkoumá nové materiály pro fotovoltaické články a je nadšencem pro získávání energie nejen ze slunečního záření.

Doba trvání: 45 minut
Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Termín: 30. května 2024 od 11:45

Obsazeno? Nevadí!

Není důvod propadat zoufalství. Doprovodný program může být jednou z možností, ale rozhodně není jedinou. Vstupte do světa vědy, který na vás čeká na výstavní ploše. Rozšiřte své obzory a zkuste něco nového! Vědecké expozice nabízejí bohatý program formou vědeckých dílen a laboratoří. Navíc vědecké pokusy na jednotlivých stáncích nabídnou stejně cenné informace a zážitky. Takže místo zklamání se můžete těšit na nové objevy a inspiraci, kterou vám Veletrh vědy přináší.

Expozice na Veletrhu vědy

obsazeno